При плановій перевірці однієї з холдингових компаній фахівцями столичного управління Міндоходів було встановлено що підприємство приховувало прибутки компанії для зменшення реальних доходів, використовуючи «схеми» ухилення від сплати податків. А враховуючи те, що компанія надавала послуги з перевезення товарів цілими вагонами, доходи були чималенькі та й збитки нанесені державі відповідні.
Схеми були до банального прості - столичне підприємство «К» здало в оренду вагони іншому підприємству з Кіпру. Кіпріоти, в свою чергу передавали ці вагони в суборенду ще одному столичному підприємству «М», і все б було нічого, якби підприємство «М» не вирішило здати ці ж самі вагони, як свою власність нашій холдинговій компанії, при чому основних засобів підприємство «М» на балансі не мало.
Далі більше, при дослідженні корпоративних прав суб'єктів господарювання, була виявлена невипадкова закономірність - засновниками всіх цих підприємств є одні й ті самі особи, тобто власники вагонів, по суті, здавали в оренду їх самі собі, в злочинному ланцюгу розчиняючи реальний прибуток та суттєво зменшуючи податкові зобов'язання. Якщо прослідкувати всі ланки сформованого податкового кредиту, чітко простежується, що первинні документи підприємства не відображають реальної господарської операції, а схема створена для ухилення від сплати податків.
За «вагонні» схеми товарообігу підприємству доведеться сплатити до бюджету 5,2 млн. грн.
З метою оскарження податкових повідомлень-рішень спритники звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва, який своєю постановою залишив без змін ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду, в задоволенні позовних вимог, щодо скасування податкових повідомлень-рішень. Отже, комбінаторам було відмовлено.